+48535524275 Funkcja odzwoń

Produkcja kling

Produkcja kling

Firma Elsior fencing postanowiła stworzyć bazę produkcyjną do produkcji kling, ponieważ jakość klingi ma ogromne znaczenie i wpływ na wynik walki.

 Staraliśmy się uwzględnić wszystko: doświadczenie praktykujących szermierzy, potrzeby rynku sportowego, nowoczesne technologie produkcji, wykwalifikowany personel.

 Technologia produkcji naszych kling jest z natury wyjątkową . Jej wyjątkowość polega na tym, że każda operacja technologiczna jest wykonywana na specjalnie wyprodukowanym sprzęcie i wyposażeniu, co umożliwia wytwarzanie ostrzy o różnych rozmiarach i artykułach.

Nasze klingi wykonane są metodą kucia ręcznego, co jest najlepszą metodą ujędrnienia metalowej powierzchni.

Ta metoda i późniejsza obróbka na specjalnych urządzeniach pozwala uzyskać klingi o wysokiej wytrzymałości, być wysoko konkurencyjnym pod względem jakości dla analogów światowych.

 

Obróbka termiczna metalu ma kluczowe znaczenie przy produkcji klingi. Wszakże precyzyjna i skalibrowana technologia obróbki termicznej sprawia, że klingi są sprężyste, elastyczne i jednocześnie trwałe, a także wpływają bezpośrednio na ich jakość.

Specjalnie dla naszej firmy zaprojektowano i wyprodukowano innowacyjny sprzęt hartowniczy, który umożliwia wytwarzanie kling o najwyższej jakości.